info@symarc.net
0912 537 2102

قابلیت FPV چیست و کدام هلی شات ها ( اف پی وی ) هستند؟

قابلیت FPV چیست

حتما نام قابلیت FPV در محصولات پروازی بارها به گوشتان خورده و اکثر هلیشات ها ( کوادکوپتر دوربین دار ) را با این قابلیت می شناسید . کلمه ی FPV ( اف پی وی ) مخفف First Person View یعنی دید اول شخص است ٬ کواد کوپتر های دارای این ویژگی از هلی شات هایی با ارسال لحظه ای تصویر بر روی نمایشگر یا عینک FPV هستند .

برای خرید کوادکوپتر FPV به اینجا مراجعه کنید 

در ادامه با سایما آرسی همراه باشید تا بیشتر راجع به قابلیت FPV بدانید:

همانطور که از نام FPV پیداست پهبا هایی دارای این قابلیت هستند که دارای حداقل یک دوربین در جلوی شان با قابلیت ارسال لحظه ای تصویر باشند ٬ ارسال لحظه ای تصویر معمولا به دو صورت انجام میگیرد که در ادامه به روش های ارسال تصویر در کواد کوپتر ها می پردازیم ؛

روش های ارسال لحظه ای تصویر به صورت FPV :

 • ارسال تصویر به صورت wifi:

ارسال لحظه ای ویدیو به وسیله ی وای فای ( wifi ) روشی معمول در محصولات ارزان قیمت است که با توجه به فرکانس امواج wifi دارای برد نسبتا کمی (‌حدود ۱۰۰ متر )‌بوده ودر صورت وجود موانعی هم چون دیوار در تصاویر شاهد مکث و لگ خواهیم بود اما این روش برای استفاده در محیط های بسته برای ارسال تصویر گزینه ی خوبی را پیش روی شما می گذارد .

 • ارسال تصویر با فرستنده ی 5.8 گیگا هرتزی :

در این حالت بر روی دوربین پهباد برد الکترونیکی جدا گانه که خود دارای فرکانس ۵.۸ گیگاهرتز است نصب می شود و تصاویر به صورت آنالوگ بر روی گیرنده مانیتور خود پهباد یا گیرنده های تصویر 5.8 گیگاهرتزی به صورت لحظه ای انتقال می یابد.

هلیشات x25pro سایما و تلو از کمپانی Dji ٬ کدام بهتر است ؟
ادامه مطلب

این روش موانع تاثیر چندانی در کیفیت تصویر نخواهند داشت و پارازیت روی تصاویر در کار نخواهد بود .

از این روش بیشتر در کوادکوپتر های FPV مسابقه ای استفاده می کنند تا تصویر با سرعت بسیار بیشتر و بدون لگ اراسال شود .

بهتر است اگر داشتن تصویر با برد زیاد مد نظرتان است از کوادکوپتر های دارای اراسال تصویر 5.8 گیگاهرتزی استفاده کنید تا هم کیفیت بهتری داشته باشید وو هم تصاویر را با سرعت بیشتر ببینید .

توجه داشته باشید که یک کوادکوپتر دوربین دار قطعا FPV نیست یعنی ممکن است دارای ارسال لحظه ای تصویر نباشد و تنها تصاویر را با کیفیت بالا روی کارت حافظه ذخیره کند مانند کواد های c سایما . 

می توانید نمونه ای از کواد کوپتر های  FPV مسابقه ای را ببینید و بیشتر با آنها آشنا شوید :

 

همانطور که میبینید این کوادکوپتر ها دارای فریم کربنی و بسیار سبک هستند و از موتور های قوی براشلس در آنها استفاده شده تا سرعت پرواز آنها افزایش یابد .

خودتان نیز می توانید با دانشی اندک کوادکوپتر FPV مسابقه ای خود را بسازید !‌ در مقاله های بعدی آموزش ساخت این دسته کواد ها در سایما آرسی قرار داده خواهد شد .

برای خرید کوادکوپتر FPV به اینجا مراجعه کنید

 • تاریخ: 16 فرو 1397
 • نویسنده: صدر هاشمی
 • ۲ دیدگاه
نظرات

  ۲ دیدگاه

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم